21 Şubat’ta gerçekleştirilen Yeşiller/Sol yemeği açılış konuşması

Davetimize olumlu yanıt vererek burada bizimle olan ve bizi onurlandıran sizlere teşekkür ediyorum.

Her anlamda sıcak günlerden geçiyoruz ve hayata dokunma iddiasında olan/dokunan partimiz için siyasetin sıcaklığı da, havanın sıcaklığı da çok büyük önem taşıyor.

Şehir dışından gelen dostlarımızı ortalamanın 11 derece üstünde bir 21 Şubat Ankarası ile karşıladık. Daha sıcak, daha kurak ve daha Yeşil/Sol politikaya muhtaç bir Ankara ile karşıladık.

Havaların sıcaklığı bizi siyasetin sıcaklığına yönlendiriyor. Kentler seçimlerini yapacaklar. Yağmadan, beceriksiz yöneticilerden, her gün kentin bir yerinden fırlayan anlamsız “şeylerden” bıktık.

Bize hizmet diye kentin merkezine elektronik lale koyanlardan, hayvanların doğal yuvalarının üzerinden yol geçirip, çocuklara peluş hayvanat bahçeleri vaat edenlerden bıktık.

Ülkeyi beton-millet-sakarya sloganıyla yöneten müteahhitlerin sultanından da bıktık. Türkiye ve Türkiyeliler bir inşaat-istibdat yönetimine bol gelir. Bu tip arayışları da ellerinin tersiyle iterler, itecekler. 9 ay önce ittik ve hükümet koalisyonu hala kendine gelemedi.

Aramızda adaylarımız da var. Adaylarımızın heyecanını biraz daha arttırmak pahasına söyleyeyim, seçime 40 günden az; tam olarak 37 gün kaldı. Bu demektir ki; müteahhitlerin sultanının çökmesine, bize dayatılan beton grisinin kolonlarının çatlamasına ta 5 haftasonu kaldı.

Bıktık, istemiyoruz ve değiştirmeye talibiz. Yerel demokrasiyi ilke edinerek, ekolojiyi ilke edinerek, emekten yana değil emek ve emekçi merkezli olmayı ilke edinerek, kadın-erkek hep birlikte yönetmeyi ilke edinerek ve kentin sadece insanlar için olmadığını; insanların kenti asıl sahipleriyle paylaştığını ilke edinerek değiştirmeye ve yönetmeye talibiz. Elbet başarılı olacağız! Havaların sıcaklığı artık doğanın da Yeşil/Sol politikayı çağırmasıdır çünkü.

Bizimle olduğunuz için hepinize tekrar teşekkür ederim. İyi eğlenceler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: